4 wrzesień 2023

Areszt za usiłowanie włamania do bankomatu

zdjęcie: Areszt za usiłowanie włamania do bankomatu / pixabay/313958
Policjanci z Wydziału Kryminalnego giżyckiej Komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy usiłowali włamać się do do bankomatu na terenie miasta. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w środę (30. 08. 2023r) w godzinach nocnych na jednej z głównych ulic Giżycka. Kobieta z mężczyzną usiłowali włamać się do bankomatu lecz zostali spłoszeni przez przechodniów i nie udało im się dostać do środka. Praca operacyjna policjantów bardzo szybko przyniosła efekty. Po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy trafili do policyjnej celi. W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustali, że na przełomie lipiec/sierpień br. oboje dopuścili się również innych przestępstw na terenie miasta, m.in. kradzieży alkoholu w sklepach. 32-latka i 29-latek zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu oraz kradzieży alkoholu. Mężczyzna dodatkowo usłyszał dwa zarzuty usiłowania włamania do automatów do gier. Jak się okazało oboje byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu, za co odbywali już kary pozbawienia wolności. Kobieta usłyszała zarzuty w tzw. recydywie za co grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Giżycku skierowała do Sądu Rejonowego wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. W piątek (01. 09. 2023 r.) sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Giżycko
19.7°C
wschód słońca: 06:44
zachód słońca: 18:21
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Giżycku

kiedy
2023-10-24 18:00
miejsce
Giżyckie Centrum Kultury, Giżycko,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-24 20:00
miejsce
Giżyckie Centrum Kultury, Giżycko,...
wstęp biletowany