5 październik 2022

Dwie osoby zatrzymane w związku z włamaniem do mieszkania. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty

zdjęcie: Dwie osoby zatrzymane w związku z włamaniem do mieszkania. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty / fot. KPP w Giżycku
fot. KPP w Giżycku
W Giżycku doszło do włamania do jednego z mieszkań. Łupem sprawców był sprzęt RTV. Zgłaszająca straty wyceniła na kwotę 4200 złotych. Sprawcami tego przestępstwa był 26 – latek i 16 – latek, którzy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem.
REKLAMA

Giżyccy policjanci w sobotę (01.10.2022r.) otrzymali zgłoszenie od jednej mieszkanki Giżycka, że doszło do włamania do jej mieszkania. Jak relacjonowała kobieta został skradziony sprzęt RTV, który był warty 4200 złotych. Złodzieje zabrali z mieszkania telewizor, konsolę, saundbar oraz słuchawki. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i podjęli czynności w tej sprawie. Na podstawie ustaleń operacyjnych funkcjonariusze wytypowali sprawców tego przestępstwa. W poniedziałek (03.10.2022 r.) doszło do zatrzymania dwóch osób. Zatrzymani to 26 – latek z Giżycka i jego młodszy znajomy w wieku 16 lat. Na podstawie zgromadzonego materiału i zabezpieczonych przedmiotów pochodzących z kradzieży w mieszkaniu 26 – latka policjanci przedstawili sprawcom zarzut kradzieży z włamaniem. Ponadto nieletni był poszukiwany do ośrodka wychowawczego. 26 – latek na czas prowadzonego postępowania został objęty dozorem policji, a 16 – latek trafił zgodnie z dyspozycją do wskazanego ośrodka, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. W trakcie czynności funkcjonariusze odzyskali więcej przedmiotów, niż zgłosiła kobieta. Odzyskane mienie już trafiło do mieszkanki Giżycka.

Sprawa ma charakter rozwojowy. We wtorek (04.10.2022 r.) policjanci zatrzymali na jednej z ulic w Giżycku mężczyznę, który posiadał amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy. Oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli również przedmioty pochodzące z kradzieży.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Giżycko
-2.1°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Giżycku