30 czerwiec 2021

Kolejny pocisk artyleryjski kaliber 76 mm znaleziony w Giżycku

fot. KPP w Giżycku
Wczoraj (29.06.2021 r.) dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony o tym, że na ulicy Szantowej w Giżycku został znaleziony pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska, a saperzy podjęli i zabrali niewybuch, który został przewieziony na poligon i zdetonowany. Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!
REKLAMA

Wczoraj (29.06.2021 r.) o godz: 14:00 dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany o tym, że na ul. Szantowej w Giżycku podczas prac ziemnych został znaleziony niewybuch pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz saperzy. Po weryfikacji okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kaliber 76 mm. Na czas podjęcia niewybuchu przez saperów, policjanci zabezpieczali przyległy teren. W związku z czynnościami zostali ewakuowani mieszkańcy wielorodzinnego budynku, także zamknięte zostały drogi dojazdowe. Czynności trwały ponad 2 godziny. Pocisk został podjęty przez saperów i przewieziony na poligon, gdzie został zdetonowany.

Policjanci przypominają, że liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuch mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk Policji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Giżycku