31 sierpień 2020

TYMCZASOWY ARESZT I ZARZUTY ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania uszczerbku na zdrowiu, usłyszał 69-letni mieszkaniec gm. Giżycko. Mężczyzna usiłował zadać ciosy siekierą w głowę swojemu znajomemu, któremu wcześniej groził śmiercią. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawi
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1430
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W piątek (25. 08. 2020 r.) giżyccy policjanci udali się na interwencję do jednej z miejscowości w gm. Giżycko gdzie miał znajdować się mężczyzna, który doznał obrażeń ciała. Na podstawie relacji świadków i pokrzywdzonego funkcjonariusze ustalili, że 69 – letni mężczyzna groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia a następnie wymachując siekierą usiłował zadać mu uderzenia w głowę. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Ustalenia, jakie przeprowadzili funkcjonariusze wskazywały również, że mężczyzna już wcześnieniej kilkukrotnie kierował groźby pozbawienia życia oraz zniszczenia mienia wobec pokrzywdzonego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

69-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd Rejonowy w Giżycku przychylił się do wniosku prokuratora stosując wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1430
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Giżycku

kiedy
2021-08-14 19:00
miejsce
Amfiteatr Twierdzy Boyen, Giżycko,...
wstęp biletowany