6 sierpień 2020

Uważajmy na rowerzystów. Doszło do dwóch potrąceń

fot. KPP w Giżycku
Giżyccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie podczas zbliżania się do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Wczoraj doszło do dwóch potrąceń.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1576
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj, 5 sierpnia br policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów. Do pierwszego z nich doszło około godz: 12:30 na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym ulicy Olsztyńskiej i 1-go Maja. Bezpośrednio przed nadjeżdżającego opla na przejście dla pieszych wjechał 15-letni rowerzysta. Kierowca w odpowiednim czasie wyhamował, jednak młody rowerzysta przewrócił się na jezdnie. Nie odniósł obrażeń.

Do drugiego zdarzenia doszło również na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym ulicy Jagiełły i Przemysłowej około godz: 19:00. Tam kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu znajdującej się na rondzie rowerzystce, wskutek czego doszło do zderzenia. 66-letnia rowerzystka w wyniku uderzenia przewrócenia się na jezdnię i doznała ogólnych potłuczeń ciała. Po konsultacji lekarskiej została zwolniona do domu.

Apelujemy do wszystkich, zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Przypominamy, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu – kierowca, rowerzysta i oczywiście pieszy. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1576
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Giżycku

kiedy
2021-08-14 19:00
miejsce
Amfiteatr Twierdzy Boyen, Giżycko,...
wstęp biletowany