25 czerwiec 2020

Wyjeżdżając na wakacje warto zainstalować aplikację RSO

RSO to program i aplikacja na Nasze telefony do szybkiego ostrzegania o trudnych warunkach pogodowych i drogowych oraz innych sytuacjach niebezpiecznych mogących Nas spotkać w konkretnym rejonie kraju. Nie potrzebne jest już logowanie na stronie urzędu wojewódzkiego ani śledzenie komunikatów nadawanych w lokalnej telewizji aby dowiedzieć się jakich utrudnień możemy się spodziewać w odwiedzanym rejonie Polski.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1526
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wystarczy, że ściągniemy darmową aplikację na nasze telefony komórkowe, które towarzyszą nam podczas pracy i wypoczynku. W aplikacji można znaleźć także poradniki jak należy zachować się w trakcie trudnych sytuacji mogących przydarzyć się w każdej chwili życia takich jak pożar, podtopienia, wypadek drogowy czy także zagrożenia epidemiami i terrorem. W zakładce poradnik obywatela znajdują się ważne informacje dotyczące zachowania,o których trzeba pamiętać.

Dzięki aplikacji możemy śledzić na bieżąco utrudnienia jakie mogą spotkać kierowców, podczas jazdy i podróży. Często aktualizowany program podaje komunikaty o korkach, wypadkach drogowych, lokalnych podtopieniach dróg i co ważne, robotach drogowych mogących spowalniać ruch kołowy na ważnych komunikacyjnie trasach.

Można wybrać jakie informacje interesują Nas w danej chwili poprzez wybieranie kategorii komunikatu wyodrębniono zakładkę dla kierowców, pokazującą utrudnienia na drodze, oraz ogólną grupę ostrzeżeń, w której znajdują się zawiadomienia z dziedziny meteorologii, hydrologii i stanu wód.

Obecnie z związku z nagłymi zmianami pogodowymi aplikacja ostrzega o nadchodzących upałach oraz o nagłych i niebezpiecznych zjawiskach takimi jak burze z nagłymi opadami deszczu, bardzo silnym wiatrem oraz lokalnie występującym gradobiciem.

Nie dajcie się Państwo zaskoczyć trudnej sytuacji, bądźcie przygotowani na każdą ewentualność. Dzięki zdobytej wiedzy za pomocą aplikacji RSO możecie poprawić Wasze bezpieczeństwo.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1526
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Giżycku

kiedy
2021-08-14 19:00
miejsce
Amfiteatr Twierdzy Boyen, Giżycko,...
wstęp biletowany