1 wrzesień 2020

Warmińsko-Mazurskie: sanepid nie wydał zgody na opóźnienie roku szkolnego w Biskupcu

fot. By Bonasera1 - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21767774
Wyniki testu na obecność koronawirusa u nauczycielki szkoły podstawowej w Biskupcu dały negatywne wyniki, w związku z czym sanepid nie wydał zgody na opóźnienie roku szkolnego w tej placówce – poinformowała PAP dyrektor sanepidu w Olsztynie Teresa Parys.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1430
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

"W związku z negatywnymi wynikami testu u nauczycielki szkoły w Biskupcu i biorąc pod uwagę inne okoliczności towarzyszące ustalone przez naszą jednostkę, nie wydałam zgody na opóźnienie roku szkolnego w szkole podstawowej w Biskupcu" – poinformowała we wtorek po południu PAP dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Olsztynie Teresa Parys.

W poniedziałek po południu okazało się, że mąż jednej z nauczycielek jest zakażony koronawirusem, w związku z czym bez uzgodnienia z sanepidem burmistrz miasta zdecydował, że w jednej z podstawówek rok szkolny rozpocznie się 8 września. We wtorek władze Biskupca oficjalnie poprosiły sanepid o zgodę na późniejsze rozpoczęcie roku szkolnego.

W związku z sytuacją sanepid natychmiast pobrał wymaz od nauczycielki, której mąż jest zakażony. Wyniki wymazu były ujemne.

PAP nie udało się uzyskać komentarza burmistrza Biskupca w tej sprawie. W szkole, w której we wtorek nie doszło do rozpoczęcia roku szkolnego, nie udzielono PAP informacji, czy w związku z decyzją sanepidu uczniowie pójdą w środę do szkoły.

"Skończyliśmy pracę na dziś, nie będziemy o niczym informować" – powiedziano PAP w szkole.

Na stronach internetowych zarówno szkoły, jak i urzędu miasta nie ma informacji o rozwoju wydarzeń w związku z decyzją sanepidu. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
1430
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Giżycku

kiedy
2021-08-14 19:00
miejsce
Amfiteatr Twierdzy Boyen, Giżycko,...
wstęp biletowany